Održani treći susreti alumnista Al-Azhara u BiH

U kompleksu Behram-begove medrese je održan treći susret alumnista Al-Azhara u Bosni i Hercegovini u danima 29. i 30. augusta 2014. godine.

Ovaj susret je iskorišten za formiranje inicijativnog odbora koji će uspostaviti uniju Al-Azharove uleme u Bosni i Hercegovini. Za predsjednika je izabran Hasib Hadžić.

Alumnisti ovog najstarijeg univerziteta u svijetu su se isticali ne samo u radu u Islamskoj zajednici; ima ih uspješnih privrednika, predavača, diplomata i dr.

U domaćoj atmosferi prisutne je pozdravio direktor Behram-begove medrese Ahmed Hatunić, koji je također alumnista Al-Azhara.

Ovogodišnji susret je trajao dva dana.