Promocija izdanja Ilmije na području Muftijstva tuzlanskog

Muftijstvo tuzlansko je u saradnji s Udruženjem ilmijje Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini organiziralo promociju svojih izdanja: „Monografija Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini 1882-2012“ i dokumentarnog filma „Imami šehidi“.

Ova projekcija i pormocija za sve imame i mutevelije s područja Muftijstva održane su u tri grada: Srebreniku, Tuzli i Zvorniku, čime je obuhvaćena teritorija cijelog Muftijstva.

Promotori su bili Mensur Pašalić, predsjednik Udruženja ilmijje i Vehid Arnaut, predsjednik Skupštine tog Udruženja.

Tuzlanskoj promociji je prisustvovao i muftija Fazlović, koji se i obratio prigodnom besjedom.

Predsjednik Udruženja Mensur Pašalić je na sve tri promocije govorio o projektima koje vodi Udruženje u ovom mandatu, dok je Vehid Arnaut govorio o izdavanju Monografije Islamske zajednice.

Nakon obraćanja prikazan je dokumentarni film „Imami šehidi“, čiji su autori Nedim Hrbat i Muhamed Halilović.

Projekcija i promocija održane su i u Medresi za učenike i učenice. Ova projekcija je posebno protekla emotivno.