Serkan Ay posjetio Behram-begovu medresu

U periodu od 19.11. do 21.11. ove godine u posjeti Behram-begovoj medresi bili su predstavnici pobratimske Aziz Bayraktar medrese iz Istanbula.

Delegaciju je predvodio direktor Serkan Ay, a pratili su ga pomoćnik direktora Recep Kocaman, pedagog Hayrullah Bilgin i koordinator udruženja alumnista Aziz Bajraktar medrese BayramIkiz.

Prijatelji iz Turske prisustvovali su svečanoj sjednici Nastavničkog vijeća Behram-begovu medrese, gdje su se biranim i toplim riječima obratili profesorima Behram-begove medrese.

Tokom ove posjete konkretnije su dogovoreni planovi za razmjenu učenika između dvije medrese, kao i organizaciji takmičenja koje će najboljim učenicima omogućiti odlazak na Umru.

Gosti iz Turske su prisustvovali i programu povodom obilježavanja Dana državnosti BiH, a u četvrtak i petak su posjetili Travnik i Sarajevo, gdje su obišli značajne znamenitosti ovog dijela BiH, među kojima je posebno istaći posjetu Elči Ibrahim-pašinoj medresi u Travniku.