Maturanti u posjeti kulturno-historijskim znamenitostima u Bosanskoj Krajini

Učenici IV razreda Behram-begove medrese su u subotu 29.11.2014. godine putovali na ekskurziju u Cazin, Bihać i Banju Luku.

Ekskurzija je učenicima omogućila upoznavanje s kulturno-historijskim znamenitostima tog kraja BiH, gdje su sa svojim domaćinima iz medrese Džemaluddin Čaušević obišli Cazin, bili u posjeti Starom graduOstrožac (kula i popratne znamenitosti). U povratku su obišli i Bihać u kojem su posjetili Fethiju džamiju.

U povratku u Tuzlu, učenici su išli i u Banju Luku, gdje su obišli džamiju Ferhadiju u kojoj su klanjali akšam i jaciju. U tome gradu su ih primili muftija banjolučki dr. Osman-ef. Kozlić i imam Ferhadije dr. Vahdet-ef. Alemić.