Modna revija u Medresi

U sportskoj dvorani Behram-begove medrese održan je 23.12.2014. god. prigodan program pod nazivom Hidžab. Ovome jedinstvenom događaju prisustvovale su učenice i profesorice Medrese.

Program su pripremile učenice Medrese, a sastojao se od ilahija, recitacija, video-projekcija i modne revije. Cijeli program je tematski tretirao pitanje oblačenja muslimanke, stilove u oblačenju i sl.

Bila je ovo prilika i da se prezentiraju rezultati ankete o ovome pitanju. Grupa učenica je, naime, provela anketu o stavovima građana Tuzle prema pokrivenim djevojkama i propisu o pokrivanju općenito.