Dvije nove hafize u Behram-begovoj medresi

Početkom drugog polugodišta Behram-begova medresa je bogatija za dvije mlade hafize.

U decembru 2014. godine pred Komisijom Rijaseta IZ-e u BiH hifz je položila učenica četvrtog razreda Behija Spahić, kćerka hafiza Mirnesa Spahića, profesora kiraeta u Medresi, koji joj je bio i muhafiz.

U srijedu 4. februara tekuće godine, hifz je uspješno položila i druga hafiza Amina Orlović, također učenica četvrtog razreda. Muhafiz ove učenice je bio hafiz Edin Dedić, profesor kiraeta u Behram-begovoj medresi u Tuzli.

Hafiska dova za obje hafize će se održati u subotu 28. februara ove godine, u džamiji Behram-begove medrese u Tuzli.