Učenici Medrese posjetili Termoelektranu Tuzla

U utorak, 7. aprila 2015. godine, učenici 4. razreda izborne nastave Hemija i Fizika, u pratnji predmetnih profesora Fadile Hamidović i Dine Ćorovića, posjetili su Termoelektranu Tuzla. Tom prilikom inženjer Nedžad Tufekčić ih je kroz prezentaciju upoznao s etapama u razvoju TE i samim postupkom dobijanja električne energije. Zatim su obišli Blokove termoelektrane gdje su se i praktično upoznali s postupkom dobijanja električne energije. Obišli su i kontrolne prostorije u kojima tim inženjera prati i kontroliše rad cjelokupnog sistema.

Ova posjeta je jedna od nekoliko planiranih u okviru realizacije Nastavnog plana i programa, kako izborne tako i redovne nastave.