Učenici posjetili FIN Sarajevo

Grupa učenika IV razreda je u četvrtak, 9.4.2015. boravila u posjeti Fakultetu islamskih nauka u Sarajevu. Posjeta je planirana u okviru programa profesionalne orijentacije učenika završnog razreda Medrese.

U pratnji učenika su bili direktor Behram-begove medrese Ahmed Hatunić, pomoćnik direktora za učenički dom Mehmedalija Čandić, te profesori-odgajatelji IV razreda Merzija Bašić i Nedžad Vehabović. U dekanatu Fakulteta islamskih nauka učenike su ugostili dr. Ahmet Alibašić i mr. Muhamed Fazlović. Sa učenicima je razgovarano o historijatu Fakulteta islamskih nauka, upisu na fakultet, mogućnostima koje nudi Fakultet islamskih nauka.

Nakon razgovora sa dr. Ahmetom Alibašićem, učenici su vrijeme proveli u obilasku Fakulteta kao i u druženju sa studentima.