Nastup učenika Behram-begove medrese na 14. Festivalu srednjoškolskog teatra Bosne i Hercegovine

U  Travniku je u periodu  od 24. do 26. aprila trajao 14. Festival srednjoškolskog teatra Bosne i Hercegovine.

U završnom dijelu Festivala izvedeno je 12 predstava sa oko 200 učesnika, a učešće su uzeli i učenici Behram-begove medrese.

U režiji profesora Alija Hasanovića, učenici su pripremili dramu Hasanaginica. Pri tome su pokazali zavidne glumačke sposobnosti i umijeće, što je primijetio i stručni žiri Festivala.

Tako je naša učenica Leila Tagić dobila nagradu za iskazani glumački talenat i uvjerljivo odigranu ulogu Hasan-agine majke.

U narednim danima, učenici će dramu kojom su se predstavili na Festivalu u Travniku izvesti i pred učenicima Medrese.