Učenici medrese prvaci Bosne i Hercegovine u krosu

Dana 29. oktobra tekuće godine održano je Državno prvenstvu u krosu. Domaćin je bio AK Prnjavor, a takmičenje se odvijalo na brdu "Vučijak" u blizini Prnjavora.

Učenici naše škole su nastupali za AK Sloboda-Tehnograd u sljedećim disciplinama: Arnautović Muamer i Ibrahimović Smajo u disciplini 2000 m, Đedović Mehidin i Halilović Salkan u disciplini 5000 m, te Kolak Ahmed na 8000 m.

U konkurenciji od 36 ekipa, odnosno 183 takmičara, ostvareni su sljedeći rezultati:

- Arnautović Muamer i Ibrahimović Smajo osvojili su 1. mjesto za AK Sloboda, te time ponijeli titulu prvaka Države;

- Đedović Mehidin i Halilović Salkan su zauzeli 4. mjesto za klub, dok je

- Kolak Ahmed svojim rezultatom omogućio 2. mjesto AK Sloboda.

Na osnovu svih rezultata, AK Sloboda-Tehnograd je osvojila 1. mjesto u muškoj konkurenciji.

Ovo je takmičenje ujedno bilo i izborno za nastup na Prvenstvu Balkana u krosu, koje se 5. novembra održava u Ćupriji u Srbiji, kao i Kupu Evropskih šampiona za Klubove koje se održava početkom februara sljedeće godineu Albufeiri u Portugalu.