Bronzani informatičari Behram-begove medrese

U subotu i nedjelju 8. i 9. aprila ove godine u Maglaju je održano četvrto ekipno takmičenje iz poznavanja informacionih tehnologija pod nazivom IT Challenge.

Organizator takmičenja je bila JU Gimnazija "Edhem Mulabdić" iz Maglaja, a učestvovalo je 90 srednjoškolaca iz cijele Bosne i Hercegovine.

Našu školu su predstavljali učenici Dževad Alibegović, Mahir Numanović i Amela Karasalihović.

Nakon kvalifikacija i polufinalnog dijela takmičenja, ekipa Behram-begove medrese se plasirala u finale u kojem je učestvovalo šest ekipa.

Finalni dio takmičenja održan je javno, a naša ekipa je osvojila visoko 3. mjesto.