Odlični sportski rezultati za početak školske godine

U mjesecu septembru atletičari naše škole koji treniraju u AK Sloboda Tuzla imali su dva zapažena nastupa u Bosni i Hercegovini.

Mlađe juniorsko prvenstvo Bosne i Hercegovine održano je 9. septembra ove godine i naši su učenici osvojili visoko III mjesto u ukupnoj konkurenciji. Pojedinačni rezultati su bili sljedeći:

-        Šiljić Abdulah, II mjesto bacanje kugle, III mjesto bacanje koplja;

-        Smajo Ibrahimović, II mjesto skok u vis i II mjesto 4*100m

-        Hajrudin Vejzović, II mjesto skok u dalj i II mjesto 4*100m

-        Muamer Arnautović, II mjesto 800m.

Juniorsko prvenstvo Bosne i Hercegovine u atletici održano je 19. septembra i, kao ekipa, naši su učenici zauzeli II mjesto i tako postali viceprvaci države.

Ovom prilikom je važno spomenuti da je u mjesecu septembru održana i završena obuka neplivača za učenike I razreda, a za učenice I i II razreda na bazenu Hotela Tuzla, a u okviru časova tjelesnog i zdravstvenog odgoja.