Drugi u govorništvu

Na 21 državnom debatnom takmičenju, održanom u Behram-begovoj medresi u Tuzli, na kojem su učestvovala 204 debatanta iz cijele Bosne i Hercegovine, vještine su pokazali i takmičari iz govorništva u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji.

Medresu su predstavljale dvije ekipe BBM1 i BBM2. U takmičenju iz govorništva kvalificirala su se 3 naša učenika: Alija Mevkić, Aiša Čanić i Ensar Joldić. Učenik Alija Mevkić je ušao u finale i osvojio je drugo mjesto.

Naziv ovogodišnje debatne smotre bio je Jednaki u različitosti-ne diskriminaciji.

Organizatori ovogodišnjih susreta su Centar za kulturu dijaloga Bosne i Hercegovine iz Sarajeva i Behram-begova medresa.