Tarik Omerbašić prvak iz arapskog

Dana 19.3.2018. godine održano je takmičenje iz arapskog jezika za učenike medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini. Domaćin XVI takmičenja bila je Karađoz-begova medresa iz Mostara.

Naša škola je zauzela prvo mjesto u ekipnom natjecanju, s osvojenih 245,5 bodova.

U pojedinačnoj konkurenciji Tarik Omerbašić, učenik četvrtog razreda naše škole, zauzeo je prvo mjesto, s osvojenih 90,5 bodova.

Behram-begovu medresu su još predstavljale učenice četvrtog razreda Leila Klapić i Edina Poljaković.

Dobrodošlicu učenicima poželio je hfz. Aid Tulek, direktor Karađoz-begove medrese, i Seid Eminović, šef Odjela za srednjoškolsko obrazovanje Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta IZ-e u BiH.