Kantonalni šampioni iz fizike

U subotu 24.3.2018. godine održano je Kantonalno takmičenje srednjih škola iz fizike.

Domaćin ovoga 23. susreta mladih fizičara bila je Behram-begova medresa, a organiozator je bio Pedagoški zavod Tuzlanskog kantona.

Srednjoškolci su svoje znanje pokazali iz triju oblasti.

Iz elektromagnetizma, oscilacija i talasa učenik Behram-begove medrese Tarik Britvarević je osvojio prvo mjesto, s osvojena 94 boda.

Prvo mjesto naša škola je zauzela i iz oblasti optika i atomska fizika. Učenik Ramo Tursunović osvojio je 45 bodova, te našoj školi donio pobjedu.

Iz oblasti mehanika i termodinamika naša učenica Enida Fatić zauzela je drugo, Dino Selimović treće i Ismail Brkić četvrto mjesto.

Ovim sjajnim rezultatima naši učenici su izborili plasman na federalno takmičenje.

Šampionski uspjeh naših mladih fizičara je time veći ako se zna da se fizika u Medresi još uvijek uči u dvije godine redovne nastave (i u trećem i četvrtom razredu kao izborni predmet).