Finalisti IT Challenga

U subotu 24.marta 2018. godine u Travniku su održane kvalifikacije za peto po redu ekipno takmičenje učenika iz poznavanja informacionih tehnologija pod nazivom IT Challenge 5 za područje Federacije Bosne i Hercegovine.

Domaćin ovogodišnjeg takmičenja je bio Univerzitet Vitez u Travniku. Učestvovalo je 77 ekipa, s ukupno 231 učenikom iz 30 različitih općina i gradova sa prostora cijele Federacije Bosne i Hercegovine.

Ekipa Behram-begove medrese je zauzela četvrto mjesto, te se tako plasirala na finalni IT Challenge kamp koji će se održati u Maglaju u periodu od 13. do 15. aprila tekuće godine. Našu školu na ovom takmičenju su predstavljali Faruk Bećirović, Harun Sulejmanović i Amer Jusufović.

Organizator ovogodišnjeg takmičenja je Gimnazija Edhem Mulabdić iz Maglaja.