Drugi na World Scholar's Cup

Na regionalnoj rundi takmičenja World Scholar's Cup, održanoj u Sarajevu, Fadil Umihanić, učenik prvog razreda naše škole osvojio je drugo mjesto. Osvojio je treće mjesto iz debate, zlatnu medalju iz testa, zlatnu medalju iz eseja, te grupno prvo mjesto iz interaktivnog kviza.

World Scholar's Cup je takmičenje koje okuplja nekoliko desetina učenika osnovnih i srednjih škola koji se takmiče u četiri kategorije: u debati, pisanju eseja, testu, te interaktivnom kvizu.

Na odmjeravanju znanja iz svih navedenih kategorija u Sarajevu je učestvovalo oko 150 seniora u senior kategoriji i oko 300 učenika ukupno.

Nakon ovih rezultata Fadil Umihanić se plasirao na globalno takmičenje koje će se održati u Melburnu (Australija) u augustu ove godine.