Takmičenje iz Bosanskog jezika

U ponedjeljak, 17. marta 2014. godine, u Karađoz-begovoj medresi u Mostaru održano je međumedresansko takmičenje iz Bosanskog jezika za učenike IV razreda medresa.

Takmičenju su pristupili učenici iz šest bh. medresa, te Isa-beg medrese iz Novog Pazara. Behram-begovu medresu su predstavljali učenici: Edina Omerović, hfz. Emir Sinanović i Kemal Fajić.

Prvo mjesto na takmičenju osvojio je učenik Behram-begove medrese, hfz. Emir Sinanović, dok je, u ukupnom plasmanu medresa, Behram-begova medresa također osvojila prvo mjesto kao ekipni pobjednik ovog takmičenja.