Olimpijski pobjednici u košarci

U utorak 23. aprila održana je Olimpijada srednjoškolaca i takmičenje u košarci. Naši košarkaši su u prvoj utakmici pobijedili Gimnaziju Ismet Mujezinović. U drugoj utakmici igrali su s Gimnazijom Meša Selimović i izašli kao pobjednici. S ovim pobjedama sebi su osigurali prolaz u finale ovog takmičenja. U završnici su se sastali s Medicinskom školom i pobijedili rezultatom 34:32, te odnijeli pobjedu u dosta neizvjesnoj utakmici.

Ovo takmičenje je organizirala Asocijacija srednjoškolaca Bosne i Hercegovine, Pedagoški zavod Tuzlanskog kantona i Ministarstvo obrazovanja Tuzlanskog kantona. Učestvovalo je osam ekipa. Domaćin ovogodišnjeg takmičenja bio je Katolički školski centar Sveti Franjo iz Tuzle.