Prvo mjesto iz Arapskog jezika

Takmičenje iz arapskog jezika za učenike četvrtog razreda medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini održano je 11.11.2019. godine u Sartajevu, u Gazi Husrtev-begovoj medresi.

U pojedinačnom plasmanu, naš učenik Abdulah Mrkonjić osvojio je drugo, Mustafa Sprečak četvrto, a Zejd Špijodić peto mjesto.

Naša škola je ekipno osvojila prvo mjesto s ukupnih 239 bodova. Drugo mjesto zauzela je Gazi Husrev-begova medresa iz Sarajeva s osvojena 223 boda , a treće mjesto Karađoz-begova medresa iz Mostara, s osvojenih 189 bodova.

Takmičilo se šest medresa: Medresa Džemaludin-ef. Čaušević iz Cazina, Osman-ef.Redžović iz Visokog, Elči Ibrahim-pašina medresa iz Travnika, Gazi Husrev-begova medresa iz Sarajeva, Karađoz-begova medresa iz Mostara i Behram-begova medresa iz Tuzle.

Takmičenje je organizirala Uprava za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.