Medresa proglašena "Eko-školom"

U povodu obilježavanja 5. juna  - Svjetskog Dana okoliša u Tuzli održan je ekološko-pedagoški program koji je organizovao Ekološki savez „Eko-zeleni“ TK.

Ovom skupu su prisustvovali brojni gosti među kojima i predstavnici Ministarstva prostornog uređenja i zaštite okolice TK, Pedagoškog zavoda, Univerziteta u Tuzli, osnovnih i srednjih škola i drugih Javnih ustanova. Škole koje su dale svoj najveći doprinos u realizaciji brojnih ekoloških programa u lokalnoj zajednici proglašene su „Eko-školom“.

Naša škola je zajedno sa još 7 srednjih škola na području TK dobila Diplomu za odabir „Eko-škole“ što svakako predstavlja značajno priznanje našoj školi, ekološko-botaničkoj sekciji i svima onima koji daju svoj doprinos u zaštiti životne sredine.

ekoskola 151