Ekskurzija maturanata u Istanbul

U periodu od 30. augusta do 6. septembra oko 100 učenika četvrtog razreda u pratnji 7 profesora su  posjetili Istanbul u okviru svoje maturalne ekskurzije.

U Istanbulu su posjetili poznate kulturne i vjerske znamenitosti, od kojih su Plava, Fatih, Ejubova i Sulejmanija džamija, muzeji Topkapi i Miniaturk, obilazak akvarijuma i tornja Saphire itd. Za učenike i profesore je bila nezaobilazna posjeta poznatoj Kapali čaršiji, kao i drugim znamenitostima grada.

Posebno iskustvo za učenike i profesore je bila posjeta pobratimskoj medresi Aziz Bajraktar, te druženje sa profesorima i učenicima ove škole.