U Behram-begovoj medresi održana tribina povodom "Devetog novembra - dana borbe protiv fašizma"

Dana 9.11. tekuće godine u Behram-begovoj medresi je održana tribina povodom svjetskog dana borbe protiv fašizma, a koji se obilježava upravo na današnji dan.

Tribinu je organiziralo Vijeće učenika, čiji su članovi pripremili izlaganja na teme:

- Pojam ideologije

- Posljedice provođenja ideologija u 20. stoljeću

- Savremene ideologije i izazovi po bh društvo.

Tribinu je vodio predsjednik Vijeća učenika Husein Djedović, a profesor Ahmed Omerović je ovu aktivnost koordinirao u ime nastavničkog vijeća. Skup je otvorio pomoćnik direktora za nastavu Behram-begove medrese dr. Mensur Husić.

Tribini je prisustvovalo 50 učenika medrese, a nakon izlaganja otvorena je konstruktivna diskusija, što je rezultiralo raznim zaključcima, među kojima je  i da se mladi ljudi trebaju edukovati o pogubnim ideologijama poput fašizma, kako se ovo zlo i slična zla ne bi više ponovila u Bosni i Hercegovini.