Predavanje dr. Seada Jamakosmanovića

U utorak, 17. ovog mjeseca, poslije ikindije-namaza realizovano je predavanje dr. Seada Jamkosmanovića. Tema predavanja je bila „Štetnost konzumiranja duhana/cigareta i nargile“.

Predavač je sa stanovišta medicine, a posebno iz ugla dugogodišnjeg specijaliste/ljekara za plućne bolesti, predstavio učenicima uticaj duhana na zdravlje sa posebnim osvrtom na bolesti koje su direktna ili indirektna posljedica konzumiranja ovih štetnih stvari.

Predavanje je obogaćeno prezentacijom koja je učenicima pomogla da na slikovit način shvate posljedice ove, u našem društvu, raširene navike, te da razvijaju stav i svijest o štetnosti konzumiranja duhana i nargile.