O stipendijama Vlade Turske

U okviru programa profesionalne orijentacije učenika Behram-medrese u Tuzli 11. 02. 2016. godine trojica alumnista Medrese (Mustafa Mehuljić, Jasmin Gobeljić i Nusret Islamović), uspješni studenti univerziteta Marmara u Istanbulu, održali su prezentaciju o mogućnostima dobijanja stipendija Vlade Republike Turske za studij na prestižnim univerzitetima u Turskoj.

Gosti su govorili o pripremama i procesu apliciranja za stipendije, o svojim iskustvima i prednostima studiranja u Turskoj, kao i o volonterskim i drugim aktivnostima u koje su uključeni kao članovi Udruženja studenata Bošnjaka u Istanbulu. Stipendije Vlade Republike Turske pokrivaju sve troškove studiranja na odabranim univerzitetima u nekoliko velikih gradova u Turskoj. Studenti imaju na raspolaganju veliki broj studijskih odsjeka koje mogu izabrati, a uključenost turskih univerziteta u programe akademske razmjene omogućava studentima studiranje i stažiranje na univerzitetima u Evropi i svijetu.