Posjeta Prihvatnom centru „Duje“

U utorak 8. marta tekuće godine grupa učenika humanitarne, volonterske i horske sekcije, zajedno sa profesorima i voditeljima sekcija, su posjetili Prihvatni centar „Duje“, koji se nalazi u mjestu Lukavica, u blizini Klokotnice.

Program posjete je uključivao obilazak paviljona u kojima su smještene određene kategorije štićenika ovog centra, prisustvo radionicama u kojim učestvuju djeca i mladi, ali i odrasli, kao i generalno upoznavanje sa radom i aktivnostima koje provodi Prihvatni centar ali i ostalim projektima koje realizira Međunarodni Forum Solidarnosti – EMMAUS. Posebno je važno naglasiti projekat volonterizma koji Međunarodni Forum Solidarnosti – EMMAUS realizira u različitim oblicima, te je tako i održana prezentacija svih mogućnosti volonterizma gdje su i naši učenici pozvani da aktivno sudjeluju u volonterskom radu.

Ovom prilikom učenici Medrese su za štićenike ovog centra izveli program koji se sastojao od ilahija i recitala, te tako obradovali štićenike ovog centra.

Galeriju fotografija možete pogledati ovdje.