"Tuzla Brain week" u Behram-begovoj medresi

Sedmica mozga (Brain Week) je projekat koji se obilježava širom svijeta, a ima za cilj približiti tematiku neuroznanosti za svaku populacionu skupinu.

U Tuzli ovaj projekat pod nazivom „Tuzla Brain Week“ provodi Udruženje studenata Medicinskog fakulteta „Medicus“ i dio su globalne kampanje „Brain Awareness Week“, odnosno sedmica svijesti o mozgu.

Pomenuto udruženje, odnosno njihovi predstavnici su posjetili našu školu u četvrtak, 17. marta i u dva odjeljenja održali niz radionica, kao što je radionica koja ima za cilj praktično prikazati značaj kooperacije između organa čula i centara u mozgu, zatim radionica koja ima za cilj objasniti koncentraciju i kako ona može biti promjenjena kao i radionica koja ima za cilj ukazati na mane mozga i smislu prikupljanja podataka iz vani itd.

Učenicima su radionice bile vrlo zanimljive te su stekli nova iskustva i znanja iz područja neuroznanosti.