Promocija edukativne brošure o sindromu Down

U ponedjeljak, 21. marta je obilježen Svjetski dan osoba sa Down sindromom. Učenici Behram-begove medrese su ove godine na poseban način obilježili ovaj događaj.

U prethodnom periodu grupa učenika naše škole je učestvovala u izradi edukativne brošure o osobama s sindromom Down. Ovaj projekat je realiziran zajedno u saradnji s Zavodom za odgoj i obrazovanje osoba sa smetnjama u psihičkom i tjelesnom razvoju Tuzla. Brošura je zamišljena i štampana kao neka vrsta stripa, kao neformalni oblik komunikacije između učenika koji su se našli u zajedničkoj školi. U toj komunikaciji, na jednostavan, učenički način, upoznaju se sposobnosti, emocije, želje, fizički izgled i druge karakteristike osoba, u ovom slučaju učenika, sa sindromom Down.

Tom prilikom su Zavod i Medresa organizirali promociju brošure u Domu mladih Tuzla, a čiji su promotori bili profesori  Zavoda i Medrese, uz izvođenje programa kojeg su pripremili učenici Zavoda.

Brošuru možete preuzeti ovdje.