Edukativna posjeta Turskoj

U organizaciji Safa Vakufa iz Turske i Ministrastva za omladinu i sport Republike Turske dva profesora Behram-begove medrese i 18 učenika je boravilo u Turskoj od 5. do 20. marta ove godine.

Tokom ove izuzetno dobro organizirane posjete učenici i profesori su boravili u Istanbulu, a program edukativne posjete je obuhvatao predavanja iz povijesti i kulture Republike Turske, kurseve iz kaligrafije i Ebru umjetnosti, posjete muzejima Avijacije, Vojnom muzeju, Topkapi Saray i najpoznatijim džamijama u Istanbulu, kao i krstarenje Bosforom.

Pored ovog učenici su imali i sportske aktivnosti, kao što su kuglanje, paintball, karting, fudbal i streljaštvo.

Osim Istanbula, tokom boravka u Turskoj posjetili su i Bursu, Čanakkale – Galipolje i Edirne, gdje su posjetili najznačajnije povijesno-kulturne znamenitosti  ovih gradova.

Također, učenici i profesori su posjetili našu pobratimsku školu Aziz Bajraktar.

Učenici koji su putovali u Tursku su najbolji učenici svojih odjeljenja, tako da im je ovo bila svojevrsna nagrada i motivacija za dalji rad i uspjeh.