Polaznici Access programa na Sajmu američkih koledža

U četvrtak, 07. aprila 2016. godine, učenici Access programa u Behram-begovoj medresi u Tuzli posjetili su  3. Sajam američkih koledža u Sarajevu u organizaciji Ambasade SAD u Sarajevu i nevladine organizacije EducationUSA. Učenicima se predstavilo petnaest američkih univerziteta, sa svojim studijskim programima kao i programima stipendiranja za dodiplomski studij, te interesantnim programima razmjene učenika srednjih škola.

Posjeti sajmu prethodilo je druženje sa učenicima Access programa Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu i Medrese „Osman ef.Redžović“ iz Visokog. Polaznici Access programa iz Gazi Husrev-begove medrese bili su domaćino ovog druženja.

Ovo je bila još jedna u nizu aktivnosti Access programa u našoj medresi koja je, uz učenje engleskog jezika, omogućila učenicima sticanje novih iskustava i poznanstava, te dobijanje informacija o stipendijama i mogućnostima odlaska na dodiplomski studij ili programe razmjene u SAD.