Tabaković Haris 47. hafiz Behram-begove medrese

U ponedjeljak 9. maja ove godine pred Komisijom za hifz Rijaseta Islamske zajednice u Bosni Hercegovini, hifz je položio svršenik Behram-begove medrese Tabaković Haris i stekao zvanje hafiz Kur'ana. Muhaffiz mu je bio hfz. Mirsad Mrahorović.

Tabaković Haris je rođen 8. novembra 1995. godine u Banovićima. U Medresi se isticao u sportskim aktivnostima, posebno u atletici, te je bio odličan učenik primjernog vladanja. Završio je školovanje u Medresi u školskoj 2014/15. godini.  Student je prve godine Mašinskog fakulteta u Tuzli.

On je 47. hafiz Behram-begove medrese, a ujedno i 10. hafiz u 338. generaciji maturanata Behram-begove medrese, učenika koji su svoje školovanje završili školske 2014/15. godine.

Prema informacijama iz Medžlisa islamske zajednice Banovići, hafiska dova će biti održana u nedjelju 29. maja ove godine u džamiji u Banovići Selu.

tabakovic haris hifz 161