U Behram-begovoj medresi proslavljen dan vakifa

Dan vakifa Behram-begove medrese svečano je obilježen u subotu 10. oktobra ove godine u ovoj školi.

Svečanost tim povodom, koju Behram-begova medresa organizira već nekoliko godina, prilika je za susret i razgovor domaćina s vakifima i prijateljima koji svojim materijalnim davanjima podržavaju rad škole.

Muftija tuzlanski Vahid-ef. Fazlović u svome obraćanju se zahvalio vakifima i istakao da su oni, uz ulemu, jedan od najvažnijih stubova Medrese.

Direktor Ahmef-ef. Hatunić je kazao kako zid vakifa (na kome su uklesana njihova imena) u Behram-begovoj medresi svjedoči o generaciji muslimana i muslimanki koji su uvakufili trajno dobro, i na ovom i na onom svijetu.

Proigodan program izveli su učenici i učenice Behram-begove medrese, a u njegovom najsvečanijem dijelu muftija Fazlović i direktor Hatunić uručili su vakufname novim vakifima.