Drugi sportski susreti učenica odgojno-obrazovnih institucija IZ u Bosni i Hercegovini

U Behram-begovoj medresi u Tuzli su u subotu 22. oktobra zvanično otvoreni 2. Sportski susreti učenica odgojno-obrazovnih institucija Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini. Na susretima učestvuje 6 medresa iz Bosne i Hercegovine, medresa „Mehmed Fatih“ iz Podgorice te Prva Bošnjačka gimnazija iz Sarajeva.

U ime Uprave za obrazovanje i nauku Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini takmičarkama i gostima se obratio Seid Eminović, stručni saradnik za srednje obrazovanje. U ime domaćina se obratio direktor medrese Ahmed Hatunić, koji je poželio učesnicima puno uspjeha, te fer i korektnu igru.

Prva na redu je disciplina iz atletike, 100m, a potom odbojkaške utakmice. Kasnije tokom dana su takmičenja iz stonog tenisa i šaha, a u nedjelju su planirani polufinalni i finalni mečevi, dodjela nagrada, te zatvaranje 2. Sportskih susreta.

Galeriju fotografija možete pogledati ovdje.