Ekskurzija učenica u Zagreb

Učenice IVd odjeljenja su realizirale ekskurziju u Zagreb. Ekskurzija je bila nagradnog karaktera jer je ovo odjeljenje imalo najbolji uspjeh u prošloj školskoj godini.

U obilasku kulturno-historijskih građevina, odnosno znamenitosti grada Zagreba domaćin učenicama i profesoricama bila je odgajateljica u Islamskoj gimnaziji „Ahmeda Smajlovića“ Nermina Botonjić. Zajedno sa njom učenice i profesorice su obišle Islamski centar u Zagrebu, a potom i Meštrovićev paviljon, koji je nekada bio džamija, Kaptol,  Gornji grad, trg Bana Jelačića, uz odmor na Cvijetnom trgu.

U pratnji učenica su bile profesorice Edina Tokić i Mejra Numanović, a ekskurzija je realizirana 10. novembra ove godine.

ekskurzija zg 161