Prijem za učenike delegirane za nastupajuća takmičenja

Direktor Behram-begove medrese Ahmed Hatunić primio je, u tri odvojena susreta, oko 60-ak učenika naše škole koje su predmetni profesori delegirali za nastupajuća takmičenja na kantonalnom nivou i nivou Rijaseta. Delegirani učenici će se takmičiti iz bosanskog, engleskog, arapskog i njemačkog jezika, historije, geografije, informatike, matematike, fizike, biologije, hemije i debate.

Tom prilikom se direktor obratio učenicima, govoreći im o značaju takmičenja u ličnom razvoju, značaju ovih predmeta u društvenom, naučnom i ličnom kontekstu. Izrazio je svoju nadu da će učenici, uz lične pretpostavke koje imaju i trud svojih mentora, ostvariti značajne rezultate na takmičenjima, pri tome potencirajući maksimum ulaganja svog vremena i zalaganja.

Pored direktora, prijemima su prisustvovali pomoćnik direktora za nastavu Mensur Husić, predmetni profesori te pedagog škole Fuad Imširović.