Mladi u unapređenju mira

U subotu 18. III 2017. godine, Odbor za međureligijsku saradnju Tuzla organizirao je posjetu glavnom gradu Bosne i Hercegovine.

U posjeti su učestvovali učenici Behram-begove medrese, učenici KŠC „Sveti Franjo“ te članovi Jevrejske općine Tuzla. Ova posjeta dio je zajedničkog programa Međureligijskog vijeća BiH i CRS-a pod nazivom „Unapređenje međureligijske izgradnje mira“. Doprinos projektu dala je Behram-begova medresa podjelom lunch-paketa.

Ukupno 45 učesnika iz tri vjerske zajednice posjetili su Gazi Husrev-begovu džamiju, Katedralu srca Isusova, Aškenašku sinagogu i staru pravoslavnu crkvu Sv. Tekla. Prilikom posjete ovim objektima, učesnici su imali priliku naučiti više o njihovoj prošlosti, ulozi i značaju za sljedbenike religije te o samim obredima koje vjernici u njima obavljaju.

Nakon posjete, svi učesnici su zajednički ručali u najstarijoj sarajevskoj ćevabdžinici „Mrkva“.