Nagradna ekskurzija u Hercegovinu i Dubrovnik

O ovogodišnjim sportskim uspjesima naših učenika i profesora tjelesnog i zdravstvenog odgoja smo pisali nekoliko puta i tako pokušali dočarati sve rezultate koji su postignuti: Zlato na Federalnom takmičenju iz odbojke, Prvaci Kantonalnog takmičenja u odbojci, Šampionski pohodi na 18. Sportskim susretima, Dio sportskih uspjeha učenika Behram-begove medrese.

Ovi uspjesi su bili razlog da takmičari sportskih disciplina budu nagrađeni eksurzijom u Hercegovinu i Dubrovnik. Tako su u ponedjeljak 22. maja obišli Mostar, nekropolu stećaka u Radimlji, Stolac i vodopad Kravice. Konačište su imali u Karađoz-begovoj medresi u Mostaru. U utorak 23.5. su se uputili prema Dubrovniku, gdje su obišli znamenitosti grada, te posjetili MIZ Dubrovnik, gdje im je domaćin bio Salkan Herić, glavni imam.

U pratnji učenika bili su profesor tjelesnog i zdravstvenog odgoja Samir Spahić i odgajatelj Ramiz Nurikić.