Američka ambasada organizovala predavanje za srednjoškolce u Američkom kutku u Tuzli

Učesnici ACCESS programa i učenici 2. razreda Behram-begove medrese posjetili su Američki kutak u Tuzli. Događaj je organizovan od strane Američke ambasade u Sarajevu, a predavači su bili:

- Harrison Bitterbender iz ODC-a i još nekoliko njegovih kolega iz Maryland National Guard:

- Brigadier General Casey,

- Lt. Colonel Smith,

- Major Winters i

- Capt. Williams.

Govorili su o svom odrastanju i obrazovanju u SAD, razlozima zbog kojih su se pridružili vojsci, te odgovarali na pitanja učenika. Učenicima su predstavljene i aktivnosti Američkog kutka u Tuzli, aktivnosti Education USA mreže u BiH, kao i prilike za studiranje u SAD.