Softa Medrese iz 1948. godine u sadašnjoj Medresi

U srijedu 1.novembra ove godine Behram-begovu medresu je posjetio njen bivši učenik Fahrudin Glumčević iz Srebrenika.

Ovaj vremešni softa prisjetio se svojih dana medresiranja iz daleke 1948. godine. S posebnim pijetetom je govorio o svojim profesorima rahmetli Hasanu Smajloviću, Šefketu Šabiću, Ahmedu Redžebašiću i dr. On se prisjetio i svoga kasnijeg životnog puta, u kojem je posebno bila važna  činjenica da je završio ovu medresu.

S njime u društvu je bio direktor Ahmed Hatunić. On se gostu zahvalio na posjeti i na prisjećanju na stare dane Behram-begove medrese. Istakao je da je njegov životni put inspirativan za mnoge generacije učenika.

Direktor Hatunić je gostu uručio i Monografiju Medrese, u kojoj je objavljen i  faksimil njegove svjedožbe iz 1948. godine.