Učenice u Turali-begovoj džamiji

Učenice I razreda naše škole boravile su u Turali-begovoj (Poljskoj) džamiji u Tuzli u četvrtak 9. novembra ove godine.

S historijatom ovog zdanja u samom centru grada učenice je upoznao današnji imam ove džamije hfz. Merim-ef. Đulović. Džamiju je podigao znameniti Turali-beg daleke 1572. godine. S manjim prekidima je služila vjernicima sve do 2002. godine, kada je zbog tonjenja zatvorena. Nakon temeljne rekonstrukcije, svečano je otvorena 14.9.2014. godine.

Đulović se prisjetio i svojih medresanskih dana, kada su učenici Behram-begove medrese klanjali namaze baš u ovoj džamiji.

Prijatno druženje je završeno poslije akšam-namaza.