O higijeni s učenicima I razreda

U ponedjeljak 13. i utorak 14. novembra ove godine učenicima I razreda Medrese govorili su stručnjaci Higijensko-epidemiološke službe Doma zdravlja u Tuzli dr. Jasna Šadić i dr. Amerlina Mehičić.

Tema njihovog izlaganje je Zarazne bolesti, uzroci nastanka zaraznih bolesti , načini širenja i suzbijanje.

One su učenike informirale o zaraznim bolestima i načinima da se one, svakodnevnom higijenom preveniraju.

Predavanja su održana u okviru redovnih aktivnosti edukacije učenika I razreda o higijeni, s obzirom na to da su oni «novi» u internatskom životu Medrese.