Vrijedne knjige na policama biblioteke „Behram-beg“ u Tuzli

Vahid-ef. Fazlović, muftija tuzlanski, posjetio je u ponedjeljak 27. novembra JU Specijalnu biblioteku „Behram-beg“ u Tuzli.

Ova ustanova, čiji su osnivači Islamska zajednica i Vlada Tuzlanskog kantona, sa radom je počela 1993. godine, a njen fond čine orijentalna zbirka, zbirka na bosanskome jeziku i zbirka arhivske građe. Biblioteka posjeduje više od 16.000 primjeraka veoma vrijednih knjiga.

Muftija Fazlović je naglasio da je kroz knjige civilizacija doživjela svoj uspon, a njih čuvaju, i o njima vijekovima brinu, biblioteke i druge ustanove. Zato je i ova biblioteka važna ustanova u koju dolaze čitaoci, istraživači, učenici i studenti iz Tuzle i okolnih gradova.

Biblioteku su posjetili i direktor Behram-begove medrese Ahmed Hatunić i predsjednik Upravnog odbora biblioteke Muhamed Hasanspahić.

Izražena je podrška radu biblioteke, kao i namjera da se njen rad u narednom periodu još značajnije unaprijedi.