Srednjoškolci o Danu državnosti

U Behram-begovoj medresi je održan program povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine 28. novembra.

U programu su učestvovale: Gimnazija Ismet Mujezinović, Katolički školski centar „Sveti Franjo“ u Tuzli, Gimnazija Meša Selimović, Srednja ekonomsko-trgovinska škola i Behram-begova medresa.

Srednjoškolci su govorili o Bosni i Hercegovini od njenih prvih spominjanja u dokumentima, pa sve do Agresije. Spomenuti su  i događaji, koji su doveli do nezavisnosti Bosne i Hercegovine.

Učenik naše škole Mahmud Hrnjić održao je predavanje o Rezoluciji Bošnjaka o antifašizmu u Drugom svjetskom ratu.

Učenicima su govorili i Mensur Husić, pomoćnik direktora za nastavu, i Idriz Memić, profesor historije u Behram-begovoj medresi.