"Behram-beg" u Sarajevu

U petak 8. decembra gosti tradicionalne manifestacije Medžlisa IZ Sarajevo Dani o Allahovom Poslaniku “Selam, ya Resulallah” bili su učenici Behram-begove medrese iz Tuzle.

Veliki broj prisutnih imalo je priliku pogledati premijerno izvođenje dramskog prikaza o Behram-begu i njegovoj medresi, pod nazivom “Behram-beg”, u izvedbi ove medrese.

U dramskom prikazu “Behram-beg” predstavljen je Behram-beg, osnivač ove medrese, i neke faze iz njene bogate prošlosti.

Scenario i režiju za ovu predstavu potpisuje profesorica Emina Hatunić.

Prisutnima je govorio i Ahmed Hatunić, direktor Medrese, koji je u kratkim crtama predstavio ovu najstariju odgojno-obrazovnu ustanovu u sjeveroistočnoj Bosni.

Glavni imam Ferid-ef. Dautović se zahvalio učenicama Behram-begove medrese na premijernom izvođenju ovog prikaza o Behram-begu upravo u okviru ove manifestacije.

Dramski prikaz je izveden u prepunoj sali Doma armije u Sarajevu.