Srednjoškolci obilježili Međunarodni dan planina

Dana  11. decembra 2017. godine, u prostorijama Behram-begove medrese, održana je tribina povodom Međunarodnog dana planina, koju su organizovali članovi ekološko-botaničke sekcije.

Ovoj tribini prisustvovali su  učenici iz Opće gimnazije KŠC Sveti Franjo iz Tuzle,  zatim učenici Gimnazije Ismet Mujezinović i  Medicinske škole.

Tribina je obuhvatila nekoliko bitnih ekoloških tema, zatim prezentaciju rezultata ankete o planinama  i jednu radionicu.

Na ovom skupu ponuđene su  informacije  iz ekologije i botanike. Mladi ekolozi su prepoznali planine kao jedan od turistički resursa u Bosni i Hercegovini, koje je potrebno više cijeniti, posjećivati i promovisati.

Osnovni cilj ovog skupa je ekološka edukacija i međusobno druženje mladih osoba.

dan planina 170