Novograđani u Behram-begovoj medresi

U utorak 27. marta ove godine, učenici završnog razreda osnovne škole Novi Grad iz Tuzle, predvođeni svojim vjeroučiteljicama Rahimom Avdibegović i Sumejom Karasalihović, boravili su u Medresi, a u okviru programa njihove profesionalne orijentacije.

Učenicima je govorio pedagog Behram-begove medrese Fuad Imširović. On je govorio o tome zašto je Medresa dobar izbor za njih.

Kroz prostore škole buduće medreslije su proveli učenici Medrese, koji su odgovarali na pitanja i pokazivali im prostore.

Inače, Medresu svakodnevno posjećuju zainteresirane grupe učenika u pratnji svojih vjeroučitelja. Obilazak najčešće bude i presudan prilikom opredjeljenja koju školu odabrati za školovanje.

Svakog aprila Medresa organizira Dane otvorenih vrata, kada učenici iz svih osnovnih škola dobiju priliku da posjete Medresu i da razgledaju i saznaju šta ova škola nudi.