Učenici Medrese u Termoelektrani

Učenici Behram-begove medrese koji pohađaju izbornu nastavu geografije boravili su u Termoelektrani u Tuzli 29. marta ove godine.

Nakon što su pogledali kratku video projekciju o ovome važnom energetskom objektu, učenici su obišli kompleks Termoelektrane. Tuda ih je proveo dipl. ing. mašinstva Ramo Ibrišević.

Svrha ove posjete je bila da se naši učenici upoznaju s načinom na koji funkcionira elektrana, kao i procesom nastanka i distribucije električne energije. Cilj je bio saznati koji je njen značaj na ukupni privredni razvoj Bosne i Hercegovine, kao i uticaj na okoliš.

Inače, ovim područjem u nauci se bavi industrijska geografija, kao grana geografije.