Tradicionalna šetnja maturanata

U srijedu 11. aprila 2018. godine maturanti 342. generacije tradicionalno su prošetali kroz svoj grad. Uz pratnju roditelja, profesora, profesorica, prijatelja i učenika nižih razreda maturanti su svoju šetnju počeli ispred Medrese, prošetali su do platoa Kapije gdje su proučili Fatihu i položili bijele ruže ubijenoj omladini 25. maja 1995. godine od strane srpske vojske, zatim su se uputili do Džindić džamije i porte stare Medrese.

Ova generacija broji 119 učenika. Razrednici su bili Dino Ćorović, Asmir Imamović, Mukelefa Behaderović, Amila Hasanspahić, a odgajatelji Abdullah Kapo, Edina Tokić i Mejra Numanović. Ovo je jedna od aktivnosti u zadnjoj sedmici njihovog medresanskog školovanja, a završava se sa svečanom akademijom koja će se održati u subotu 14. aprila 2018. godine.