Podrška ženama Srebrenice

Kao i svakog 11. u mjesecu i ovaj put su članice Udruženja Žene Srebrenice održale mirne proteste u Tuzli i podsjetile nas da još uvijek tragaju za svojim najmilijim. Mirnim protestima pridružile su se i profesorice Behram-begove medrese. Nakon mirne protestne šetnje u Čaršijskoj džamiji predale su hatmu nevino ubijenim u genocidu. Ova podrška majkama Srebrenice traje već godinama, a u toku školske godine često se pridruže i učenice Medrese.

Već 22 godine majke Srebrenice okupljaju se u Tuzli i dostojanstveno u tišini, skoro neprimijetno, podsjećaju na zločin koji se desio njihovim najmilijim.