Održan seminar za debatante

U Behram-begovoj medresi je 1. i 2. oktobra 2018. godine održan seminar za debatante i audicija za nove članove sekcije.

Seminaru je prisustvovalo 18 debatanata. Nakon predavanja o vještinama govorništva i Karl Popper formatu, učenici su dobili priliku i da sami debatuju. Teme ovog malog turnira su bile iz tematike aktuelnih društveno-političkih zbivanja.

Također je donešena i odluka o datumu održavanja školskog takmičenja iz debate i napravljen je plan tradicionalnih javnih debata, koje se održavaju svakih 15 dana u amfiteatru Medrese.

Učesnicima seminara je pedagog Behram-begove medrese Fuad Imširović dodijelio zahvalnice za učešće.